تارنمای فرهنگی استان کرمان » Blog Archive » استاندار کرمان: اعتماد به مسوولان در دولت تدبیر و امید سرمایه بزرگی است


استاندار کرمان: اعتماد به مسوولان در دولت تدبیر و امید سرمایه بزرگی است
نوشته شده توسط مدیر | مرتبط با : اخبار استان | 300 views
استاندار کرمان: اعتماد به مسوولان در دولت تدبیر و امید سرمایه بزرگی است

به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان علیرضا رزم حسینی عصر جمعه در مراسم امضای دو تفاهم نامه فرهنگی و هنری که به مناسبت روز کرمان در حاشیه بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران انجام شد، افزود: در دولت تدبیر و امید اتفاقات خوبی در استان کرمان افتاد.

وی اظهار کرد: به اقرار اهالی فرهنگ و هنر این استان، بار دیگر نشاط فرهنگی به استان بازگشته به طوری که هم اکنون استان کرمان به لحاظ فرهنگی در رتبه های اول کشور قرار گرفته است.

وی گفت: این موفقیت با همراهی اصحاب فرهنگ و هنر و ائمه جمعه بدست آمده است که همراه دولت تدبیر و امید بودند و تلاش کردند تا در عرصه های فرهنگی هنری اتفاقات خوبی بیفتد.

استاندار کرمان کتابخوانی را یکی از شاخص های توسعه یافتگی دانست و افزود: لازم است همه ما تمام تلاش خود را انجام دهیم که بتوانیم در عرصه توسعه یافتگی فرهنگی به شاخص هایی که مدنظر مان است دست پیدا کنیم.

وی بیان کرد: کاری را که دیگران در قدیم انجام می دادند ما باید ادامه می دادیم تا کودکانمان به بزرگانی چون حافظ، سعدی و دیگر شعرای ادبیات پارسی رغبت پیدا کنند اما این موضوع طی سال های اخیر کمرنگ شده است.

رزم حسینی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نقش بی بدیل آیت الله هاشمی رفسنجانی در توسعه کشور گفت: حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی شخصیت کمی نیست و بزرگان دیگری نیز برای تعالی استان کرمان تلاش های زیادی را انجام دادند.

وی تاکید کرد: به عنوان نماینده دولت در استان کرمان آمادگی کامل داریم که در حد بضاعت خود در جهت تعالی فرهنگی استان کرمان تلاش کنیم و خوشحالیم از اینکه اعلام کنیم کرمان در حوزه های فرهنگی هنری چون موسیقی رتبه بالایی دارد.

استاندار کرمان از برگزاری بیش از ۱۵۳ کنسرت موسیقی مجاز در استان کرمان سخن گفت و افزود: برگزاری این تعداد کنسرت موسیقی مجاز در این فضا می تواند اتفاق بسیار فرخنده ای به حساب بیاید.

وی تصریح کرد: ما بر این باوریم که باید موسیقی مجاز را ترویج کنیم و در این عرصه کارهای زیادی را انجام دهیم.

رزم حسینی گفت: وظیفه شرعی، قانونی و ملی ما است که تمام تلاش خود را بکار بریم و از موسیقی حمایت کنیم و یکی از ائمه جمعه استان در این رابطه به من گفت که حاظر است مسئولیت موسیقی شهرستان را به عهده بگیرد.

**شخصیت های کرمان ستارگان درخشان آسمان ادب و هنر هستند

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این آیین با ادای احترام به اهالی فرهنگ و ادب استان کرمان گفت: شخصیت های علمی و فرهنگی که امروز از خطه کرمان برخاسته اند ستارگان درخشانی هستند که در آسمان علمی، ادب و هنر می درخشند.

علی جنتی با بیان اینکه کرمان خاستگاه شهیدان و ایثارگرانی است که در طول دفاع مقدس از حیثیت کشور دفاع کرده اند افزود: هر کدام از این شخصیت ها بخشی از نام آوران کرمان هستند که حتی نقش تعیین کننده ای در اداره کشور داشتند.

وی گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی دولتمردی است که نه تنها ایران بلکه همه سیاستمداران دنیا او را به عنوان شخصیتی برجسته می شناسند و آن گونه که امام بزرگوار فرمود: «هاشمی زنده است تا انقلاب زنده است».

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: نقشی که او در پیروزی انقلاب اسلامی داشت نقش بی نظیری است و من مردی مثل ایشان را نمی شناسم که تا این حد تاثیر در وضعیت انقلاب داشته است.

وی از شخصیت هایی چون دکتر باستانی پاریزی، استاد مرادی کرمانی و حجت السلام سید محمود دعایی یاد کرد و گفت: چندی پیش در جلسه ای با استاندار کرمان و هنرمندان این منطقه احساس کردم کرمان نه تنها در کشور بلکه در مقیاس جهانی تا چه اندازه منطقه ای پربار است و باید از این فضا برای تقویت فرهنگ، هنر و ادب کشورمان بهره جست.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ما باید با داشتن این همه سرمایه عظیم فرهنگی و هنری تلاش کنیم تا نشاط و شادی بین مردم ایجاد شود.

وی با اشاره به ظرفیت های فرهنگی هنری استان کرمان در اجرای برنامه های فرهنگی هنری توضیح داد: خوشبختانه کرمان جزو استانهایی است که ما خیلی راحت برنامه های فرهنگی و هنری مان را در آنجا انجام می دهیم.

جنتی افزود: متاسفانه در برخی از مناطق ائمه جمعه به طور کلی موسیقی را حرام اعلام می کنند و به فتواهای مراجع نیز توجهی نمی کنند اما در استان کرمان ائمه جمعه با یک بینش صحیح به ما کمک می کنند و حتی در بسیاری از موارد ما را از نظرات ارزشمندشان بهره مند می کنند و این نکته بسیار مهمی است که امیدوارم استمرار داشته باشد.

**دو تفاهم نامه موسیقایی و تئاتری بین استاندار کرمان و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی امضا شد

به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، آیین امضای تفاهم نامه همکاری بین وزارت ارشاد و استانداری کرمان برای برگزاری جشنواره ملی موسیقی مقامی کرمان در سال ۹۴ و همچنین ساخت شش پلاتوی نمایش در شش شهرستان پر جمعیت استان کرمان روز جمعه در بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران برگزار شد.

در این مراسم که با حضور حجت الاسلام و المسلمین سید محمود دعایی، هوشنگ مرادی کرمانی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان و شش شهردار شهرهای زرند، رفسنجان، سیرجان، بم، جیرفت و کرمان همراه بود ضمن رونمایی از کتاب «عطای پهلوان» نوشته محمد علی علومی نویسنده کرمانی، نشان عالی معاونت صدای سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران به احمد یوسف زاده نویسنده کتاب «آن بیست و سه نفر» اهدا شد.نام شما *
ایمیل * (نمایش داده نمی شود)
سایت شما

علی فاضل در ۱۳۹۴/۰۳/۰۶ گفته :

عالیه این مطلب هم عالیه !copyright © 2018 , Kermaniec.IR