تارنمای فرهنگی استان کرمان » Blog Archive تکریم بزرگان و مفاخر از سیاست های دولت تدبیر و امید است - تارنمای فرهنگی استان کرمان


تکریم بزرگان و مفاخر از سیاست های دولت تدبیر و امید است
نوشته شده توسط مدیر | مرتبط با : اخبار استان | 495 views

استاندار کرمان گفت: دولت تدبیر و امید در کنار فعالیت های اقتصادی و آبادانی در حوزه فرهنگ و در همه زمینه های آن، ارزش و قدر نهادن به بزرگان و مفاخر را از سیاست ها و برنامه های خود می داند.

علیرضا رزم حسینی شامگاه چهارشنبه در آیین بزرگداشت خواجوی کرمانی شاعر بلندآوازه دیار کریمان افزود: تکریم و بزرگداشت مفاخر کرمانی وظیفه ای بزرگ بر دوش همه ماست زیرا آنان خدمات بسیار ارزنده ای در علم و ادب و فقاهت از خود بر جای گذاشته اند.

وی تصریح کرد: انجمن مفاخر استان بعد از هشت سال غفلت و خاموشی فعالیت خود را آغاز کرده است.

رییس هیات امنای انجمن آثار و مفاخر فرهنگی استان کرمان افزود: برگزاری این مراسم تمرینی برای مراسم بزرگتری در شان این شاعر خواهد بود و پس از چندین سال غفلت توانستیم دوباره آن را احیا کنیم.

رزم حسینی گفت: غبار تاریخ باعث شده آنگونه که باید زندگی و آثار شاعر و ادیبی بزرگ مانند خواجوی کرمانی گرامی داشته نشود و در جهان و حتی ایران به خوبی شناخته نشود.

وی اظهار کرد: جوانان نیازمند شناخت مفاخر سرزمین خود و همچنین آثار بر جای مانده از آنان هستند و نسل جوان بدانند چند صد سال پیش چه انسان های بزرگی با آن امکانات اندک وجود داشته و در این سرزمین زندگی کرده اند.

استاندار کرمان گفت: خواجوی کرمانی با رنج سفرهای مختلف به گنج شاعری رسید و امروز وظیفه داریم چنین شخصیت هایی را به دنیا معرفی کنیم و آنان سرمشق جوانان باشند و ثمره نکوداشت چنین شخصیت هایی بودن سرمشق برای جوانان است که آنان چگونه زندگی کرده و چگونه بزرگ شده اند و این حرکت ادامه خواهد داشت.

وی افزود: امیدواریم در دوره های بعدی مراسمی همچون کنگره جهانی در خور این شخصیت بزرگوار برگزار کنیم.

رزم حسینی تصریح کرد: به رسم انصاف و قدرشناسی بر همه ما واجب است تا بزرگان را تکریم کنیم.

وی گفت: نباید اندیشمندان و مفاخر بزرگی که در گذشته در این سرزمین وجود داشته اند مورد بی مهری قرار گیرند و اگر امروز قدرشناس آنها باشیم بطور حتم در آینده کسانی خواهند بود که از شما اگر از مفاخر این استان باشید قدرشناسی کنند.

استاندار کرمان خاطرنشان کرد: کرمان و مردم این استان به دلیل نجابت زیاد خود نتوانسته اند یا آن بزرگان نخواسته اند آن طور که باید از آنها نام برده شود.

وی همچنین با اشاره به هفته وحدت گفت: داشتن وحدت بین همه مسلمانان جهان سرنوشت کشورهای اسلامی را بهتر از امروز رقم می زند.

رزم حسینی تاکید کرد: همه مسلمانان باید در عمل و رفتار به دنبال وحدت باشند و از هر گونه اقدام تفرقه انگیز پرهیز کنند.

این آیین همزمان با سالروز تولد خواجو کرمانی و با حضور شماری از مسوولان، شاعران، هنرمندان و دانشگاهیان در تالار حافظ دانشگاه آزاد اسلامی کرمان برگزار شد.

منبع:ایرنانام شما *
ایمیل * (نمایش داده نمی شود)
سایت شما

copyright © 2018 , Kermaniec.IR