تارنمای فرهنگی استان کرمان » Blog Archive » زمین مورد نیاز برای احداث پایانه صادراتی جنوب کرمان واگذار شد


زمین مورد نیاز برای احداث پایانه صادراتی جنوب کرمان واگذار شد
نوشته شده توسط مدیر | مرتبط با : اخبار استان | 478 views
زمین مورد نیاز برای احداث پایانه صادراتی جنوب کرمان واگذار شد

احمد امینی روش روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سرمایه گذار بخش خصوصی برای احداث این پایانه صادراتی درخواست واگذاری پنج هکتار زمین را داده بود که این واگذاری محقق شد.

وی بیان کرد: میزان سرمایه گذاری برای احداث پایانه صادراتی جنوب کرمان ۲۳۰ میلیارد ریال است که توسط بخش خصوصی تامین خواهد شد.

وی گفت: راه اندازی پایانه صادراتی در جنوب کرمان افق روشنی را برای توسعه اقتصادی جنوب پیش رو قرار می دهد.

فرماندار جیرفت تاکید کرد: برای رفع مشکلات موجود پایانه صادراتی جنوب کرمان اعضای ستاد توسعه به صورت شبانه روزی تلاش کنند تا این رویداد مهم اقتصادی در منطقه کلید بخورد.

وی افزود: هم اکنون مجوزهای قانونی برای احداث پایانه صادراتی جنوب کرمان اخذ شده و امید است در آینده نزدیک این طرح اقتصادی در شهرک شماره دو جیرفت فعال شود.

امینی روش گفت: این پایانه توسط شرکت گلشن آرای ارم ساخته می شود و راه اندازی صنایع بسته بندی نیز در دستور کار این شرکت قرار دارد.

وی خاطرنشان کرد: تمامی مشکلات سرمایه گذاران در ستاد تسهیل سرمایه گذاری شهرستان مورد بررسی قرار می گیرد.

فرماندار جیرفت افزود: هم اکنون با پیگیری های استاندار کرمان زیرساخت های لازم از جمله فرودگاه، گمرک و اداره کل حمل و نقل و پایانه های جنوب کرمان فراهم شده است و اکنون نیز با راه اندازی پایانه صادراتی جنوب کرمان زنجیره صادرات در این منطقه تکمیل خواهد شد.

وی تصریح کرد: این زیرساخت ها، توسعه صادرات محصولات کشاورزی را به همراه دارد.

وی گفت: بانک کشاورزی در جنوب کرمان آماده پرداخت تسهیلات تا سقف ۲۵ میلیارد ریال است.

در جنوب کرمان با حدود یک میلیون نفر جمعیت و هفت شهرستان سالانه بیش از ۴،۵ میلیون تن انواع محصولات کشاورزی تولید می شود.نام شما *
ایمیل * (نمایش داده نمی شود)
سایت شما

copyright © 2018 , Kermaniec.IR