تارنمای فرهنگی استان کرمان » Blog Archive فرماندار جیرفت: تسهیلات لازم برای تغییر الگوی کشت پرداخت می شود - تارنمای فرهنگی استان کرمان


فرماندار جیرفت: تسهیلات لازم برای تغییر الگوی کشت پرداخت می شود
نوشته شده توسط مدیر | مرتبط با : اخبار استان | 474 views

فرماندار جیرفت با اشاره به بحران کم آبی گفت: تسهیلات بانکی، آب و زمین برای تغییر الگوی کشت از طریق ستاد تسهیل سرمایه گذاری در اختیار کشاورزان قرار داده می شود.

احمد امینی روش روز پنجشنبه در حاشیه برداشت زعفران در بخش جبالبارز جیرفت افزود: با توجه به جدی بودن بحران آب باید از هم اکنون تغییر الگوی کشت را بصورت جدی دنبال کنیم که در مناطق کوهستانی کشت زعفران با توجه به اینکه نیاز کمی به آب دارد بهترین الگو است.

وی تصریح کرد: سازمان جهاد کشاورزی باید در این زمینه اطلاع رسانی و فرهنگ سازی کند تا مردم از کشت محصولاتی که نیاز به آب زیادی دارند خودداری کنند.

وی گفت: کشت زعفران علاوه بر نیاز به آب کمتر برای کشاورزان هم صرفه اقتصادی بالایی دارد و باید در سطح شهرستان توسعه یابد.

فرماندار جیرفت ادامه داد: بخش های ساردوئیه، جبالبارز و دهستان اسفندقه با توجه به شرایط آب و خاکی که دارند بهترین مکان برای کشت این محصول هستند.

وی گفت: امروز محصول زعفران برداشت شده در کنار گلاب بارز با برند جبالبارز به بازار عرضه می شود.

امینی روش بیان کرد: در این منطقه از هر هکتار هفت کیلوگرم زعفران برداشت می شود و به کشاورزانی که بخواهند سطح زیر کشت خود را افزایش دهند تسهیلات سرمایه در گردش پرداخت می شود.

بخش جبالبارز در فاصله ۴۵ کیلومتری مرکز جیرفت قرار دارد.نام شما *
ایمیل * (نمایش داده نمی شود)
سایت شما

copyright © 2018 , Kermaniec.IR