تارنمای فرهنگی استان کرمان » Blog Archive معاون وزیر: طرح های تعاونی و اشتغالزا - تارنمای فرهنگی استان کرمان


معاون وزیر: طرح های تعاونی و اشتغالزا
نوشته شده توسط مدیر | مرتبط با : اخبار استان | 388 views
معاون وزیر: طرح های تعاونی و اشتغالزا

حسن طایی عصر پنجشنبه در حاشیه افتتاح طرح های تعاونی در سیرجان افزود: راه اندازی تعاونی ها با هدف رفع مشکل بیکاری و اشتغالزایی برای جوانان صورت می گیرد.
وی بیان کرد: با پس اندازهای کوچک می توان از صندوق کارآفرینی حمایت و کسب و کارهای منطقه ای را ایجاد کرد.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: امروز شادی و نشاط در سیرجان به خاطر اشتغال بالا است و کسانی که توانایی کارآفرینی را دارند به کمک بیایند و برای رونق و شکوفایی کشور کمک کنند.
وی با بیان اینکه دولت از طرح های اشتغالزا حمایت می کند افزود: امروز باید نیروی جوان، کارآمد، توانمند و دانش آموخته بتواند مشغول به کار شود و حمایت از کسب و کارهای کوچک می تواند اشتغالزایی بالایی را داشته باشد.
طرح تعاونی تولید آب معدنی امروز در روستای دهنو بخش پاریز سیرجان با حضور معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به بهره برداری رسید.
به گفته فرماندار سیرجان این طرح با اعتبار ۸۰ میلیارد ریال توسط بخش خصوصی و تسهیلات بانکی به وسعت پنج هکتار و با اشتغالزایی ۶۰ نفر مستقیم و ۲۰۰ نفر غیرمستقیم به اتمام رسیده است.
منصور مکی آبادی اضافه کرد: این شرکت سالانه ۳۰ هزار تن آب معدنی با نام نم باران برای مصرف داخلی و صادرات تولید می کند.
همچنین کارگاه تولید سی ان سی یا طرح های دو بعدی و سه بعدی تولیدات مبلمان اداری و خانگی و اماکن در شهرک صنعتی سیرجان افتتاح شد.
این تعاونی تولیدی نیز با ظرفیت ۲ هزار متر مکعب طرح های مورد نیاز تولید مبلمان و با اعتبار هفت میلیارد ریال توسط بخش خصوصی و تسهیلات صندوق مهر کارآفرین به بهره برداری رسید و برای ۱۲ نفر به صورت مستقیم و ۱۰۰ نفر غیر مستقیم اشتغالزایی داشته است.
مدیرعامل صندوق کارآفرینی و امید کشور هم پس از بازدید از کارگاه های تولید گلیم و قالی سیرجان، این شهرستان را در حوزه کسب و کار فعال توصیف کرد و گفت: ایده های خوبی خلق شده و مزیت های رقابتی خوبی به وجود آمده که نمونه اش گلیم سیرجان است.
اصغر نورالله زاده افزود: ما امروز برای حمایت مالی از این صنعت دستی صندوق تامین مالی گلیم را ایجاد کردیم تا با مشارکت فعالان این بخش به رفع مشکلات و تامین منابع مالی مورد نیاز بافندگان بپردازیم.
وی تصریح کرد: هرچه اعضا بیاورند به همان نسبت صندوق تعاون کمک می کند و فعالیت و تولیدات این صنعت بیشتر می شود.
نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی نیز بخش تعاون را در سیرجان مورد استقبال سرمایه گذاران عنوان کرد و افزود: تعاونی های کوچک در اشتغال نقش گسترده ای داشته اند.
شهباز حسن پور گفت: امروز تعاونی ها می توانند با حمایت دولت نقش خوبی در رفع مشکل بیکاری ایفا کنند.نام شما *
ایمیل * (نمایش داده نمی شود)
سایت شما

copyright © 2018 , Kermaniec.IR