تارنمای فرهنگی استان کرمان » Blog Archive واکسیناسیون یک میلیون و 698 هزار راس دام در جنوب کرمان - تارنمای فرهنگی استان کرمان


واکسیناسیون یک میلیون و ۶۹۸ هزار راس دام در جنوب کرمان
نوشته شده توسط مدیر | مرتبط با : اخبار استان | 480 views
واکسیناسیون یک میلیون و 698 هزار راس دام در جنوب کرمان

به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی اداره کل دامپزشکی جنوب کرمان مطهره خوشکام افزود: بیماری تب برفکی به عنوان یکی از بیماری های ویروسی واگیردار دام است و در صورت وقوع و اپیدمی خسارات اقتصادی زیادی به دامداران وارد می کند که به این دلیل از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

وی گفت: واکسیناسیون، ایمن سازی دام ها، رعایت مقررات و ضوابط بهداشتی و قرنطینه ای در واحدهای دامداری موثرترین راه پیشگیری از این بیماری واگیردار است.

وی با اشاره به اینکه این طرح در راستای افزایش سطح ایمنی جمعیت گوسفند و بز اجرا شد گفت: در اجرای این طرح علاوه بر بخش دولتی از توان بخش خصوصی نیز استفاده شده است.

خوشکام افزود: طرح واکسیناسیون علیه بیماری تب برفکی در جمعیت گوسفند و بز منطقه جنوب کرمان در مدت ۲۵ روز کاری اجرا شد.

وی بیان کرد: عمده ضرر اقتصادی بیماری تب برفکی در جمعیت گوسفند و بز کاهش تولید و هزینه بالای درمان و تلفات در بره و بزغاله های کوچک است.

اداره کل دامپزشکی جنوب کرمان مستقل از مرکز استان فعالیت می کند و هفت شهرستان جیرفت، عنبرآباد، فاریاب، منوجان، کهنوج، رودبار جنوب و قلعه گنج را زیر پوشش دارد.نام شما *
ایمیل * (نمایش داده نمی شود)
سایت شما

copyright © 2018 , Kermaniec.IR