تارنمای فرهنگی استان کرمان » Blog Archive کفشدوزک استرالیایی در شهداد به مبارزه با شپشک رفت - تارنمای فرهنگی استان کرمان


کفشدوزک استرالیایی در شهداد به مبارزه با شپشک رفت
نوشته شده توسط مدیر | مرتبط با : اخبار استان | 417 views
ناصر طاهری روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: کفشدوزک استرالیایی که دشمن شماره یک شپشک استرالیایی در منطقه شهداد است با تغذیه از این موجود بر تعداد خود می افزاید. وی خاطرنشان کرد: حدود 500 عدد کفشدوزک استرالیایی از شمال کشور جمع آوری و برای پرورش و رهاسازی به کرمان ارسال شده است. وی اظهار کرد: تعدادی از این کفشدوزک های استرالیایی در سامان حفظ نباتات استان برای تکثیر نگهداری می شود و تعدادی هم رهاسازی شده اند. مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان گفت: سطح آلوده باغات مرکبات منطقه شهداد حدود 400 هکتار به صورت پراکنده است و زمانی که کفشدوزک بر روی درختان مستقر شود آفت شپک به حداقل می رسد و آن را قابل کنترل می سازد. وی افزود: این آفت تنها در منطقه شهداد از استان کرمان مشاهده شده است. طاهری اظهار کرد: البته می توان این شپشک را با سم کنترل کرد اما این روش توصیه نمی شود. بخش شهداد با 24 هزار کیلومتر مربع وسعت در فاصله 95 کیلومتری کرمان واقع است.

ناصر طاهری روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: کفشدوزک استرالیایی که دشمن شماره یک شپشک استرالیایی در منطقه شهداد است با تغذیه از این موجود بر تعداد خود می افزاید.

وی خاطرنشان کرد: حدود ۵۰۰ عدد کفشدوزک استرالیایی از شمال کشور جمع آوری و برای پرورش و رهاسازی به کرمان ارسال شده است.

وی اظهار کرد: تعدادی از این کفشدوزک های استرالیایی در سامان حفظ نباتات استان برای تکثیر نگهداری می شود و تعدادی هم رهاسازی شده اند.

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان گفت: سطح آلوده باغات مرکبات منطقه شهداد حدود ۴۰۰ هکتار به صورت پراکنده است و زمانی که کفشدوزک بر روی درختان مستقر شود آفت شپک به حداقل می رسد و آن را قابل کنترل می سازد.

وی افزود: این آفت تنها در منطقه شهداد از استان کرمان مشاهده شده است.

طاهری اظهار کرد: البته می توان این شپشک را با سم کنترل کرد اما این روش توصیه نمی شود.

بخش شهداد با ۲۴ هزار کیلومتر مربع وسعت در فاصله ۹۵ کیلومتری کرمان واقع است.نام شما *
ایمیل * (نمایش داده نمی شود)
سایت شما

copyright © 2018 , Kermaniec.IR