تارنمای فرهنگی استان کرمان » Blog Archive 11 طرح مختلف در رفسنجان به بهره برداری رسید - تارنمای فرهنگی استان کرمان


۱۱ طرح مختلف در رفسنجان به بهره برداری رسید
نوشته شده توسط مدیر | مرتبط با : اخبار استان | 644 views
11 طرح مختلف در رفسنجان به بهره برداری رسید

عملیات اجرایی طرح گردشگری منطقه اوراف از توابع سرچشمه روز شنبه آغاز شد. قرار است در این منطقه خوش آب و هوا مجموعه ای شامل رستوران، کافی شاپ، اقامتی، دوچرخه سواری و شهربازی طی سه سال احداث شود.
به گفته حسن محمدی مجری این طرح، اوراف روستایی ویلایی نزدیک سرچشمه است و منظره زیبای این مجموعه می تواند به جذب گردشگر و در نتیجه پویایی اقتصاد منطقه کمک کند.
وی با اشاره به اینکه هزینه ای که برای این منطقه گردشگری به کار خواهد رفت بیش از ۱۰۰ میلیارد ریال است گفت: این مجموعه در زمینی به مساحت هشت هکتار احداث می شود و اگر تبدیل به منطقه گردشگری شود صنعت توریسم در این منطقه می تواند اشتغالزایی و درآمدزایی داشته باشد.
پنج طرح خدماتی و عمرانی در روستای عباس آباد آقاغفور از توابع بخش مرکزی به بهره برداری رسید که شامل ۱۲ هزار متر مربع زیرسازی و آسفالت، ۱۵۰ متر مربع تعریض کوچه و خیابان ها و جدول گذاری خیابان شهید حسین علیزاده در مجموع با اعتبار چهار میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال، جابجایی شبکه برق و جابجایی شبکه آب نیز با اعتبار پنج میلیارد ریال است.
یکی دیگر از طرح هایی که به بهره برداری رسید بوستان زائر در روستای سه قریه شمس آباد نوق بود که بیش از یکهزار متر مربع مساحت و هزینه ای بالغ بر ۵۴۰ میلیون ریال به کار برده است.
سالن ورزشی چند منظوره در روستای اسماعیل آباد نوق از توابع بخش مرکزی رفسنجان با اعتبار پنج میلیارد ریال به بهره برداری رسید.
مساحت این سالن ورزشی یکهزار و ۴۰ متر مربع است و با مشارکت خیر ( اکبر ضیاءالدینی) و آموزش و پرورش شهرستان رفسنجان احداث شده است.
در ادامه سه خانه عالم در روستاهای شهرآباد، محله صادق آباد اسماعیل آباد نوق و اسماعیل آباد بخش مرکزی به بهره برداری رسید.
خانه عالم در روستای شهرآباد توسط پدر شهید ابولی زاده با مساحت ۷۵۰ متر مربع و هزینه ۸۰۰ میلیون ریال احداث شده است. خانه عالم در محله صادق آباد اسماعیل آباد نوق نیز با اعتبار ۶۰۰ میلیون ریال و در زمینی با زیربنای ۹۰ متر مربع ساخته شده است.
همچنین خانه عالم در اسماعیل آباد بخش مرکزی رفسنجان با اعتبار ۶۰۰ میلیون ریال احداث شد و به بهره برداری رسید.
در پایان موسسه فرهنگی جامعه القرآن کریم و اهل البیت امام صادق (ع) اسماعیل آباد نوق رفسنجان که توسط خیر حاج احمد حسنی ساخته شده بود افتتاح شد.
این موسسه دارای ۲۸۰ متر مربع زیربنا و ۷۵۰ متر مربع مساحت زمین است و هزینه ساخت آن یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال است.نام شما *
ایمیل * (نمایش داده نمی شود)
سایت شما

copyright © 2018 , Kermaniec.IR