تارنمای فرهنگی استان کرمان » Blog Archive 218 هکتار از اراضی ملی جنوب کرمان رفع تصرف شد - تارنمای فرهنگی استان کرمان


۲۱۸ هکتار از اراضی ملی جنوب کرمان رفع تصرف شد
نوشته شده توسط مدیر | مرتبط با : اخبار استان | 486 views
218 هکتار از اراضی ملی جنوب کرمان رفع تصرف شد

مجید رستمی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ما افزود: در همین رابطه نیز در ایام عید نوروز بیش از ۳۲ پرونده تشکیل شد که نتیجه آن رفع تصرف از این اراضی مذکور بود.

وی اظهار کرد: با توجه به سخنان رهبر معظم انقلاب در پایان سال گذشته و تاکید رییس قوه قضاییه و پیگیری رییس کل دادگستری استان در مورد صیانت از اراضی ملی، نشست حفظ حقوق بیت المال در استان تشکیل و بر برخورد با سودجویان در این زمینه تاکید شد.

وی بیان کرد: در این نشست مقرر شد تا دستگاه های اجرایی که زمین دارند در ایام نوروز به منظور صیانت از این اراضی کشیک داشته باشند تا تصرفی در این اراضی صورت نگیرد.

وی با اشاره به مرغوبیت و حاصلخیزی اراضی روستای بندسراجی جیرفت افزود: بیشترین هجوم سودجویان بر روی این اراضی بوده که هوشیاری و قاطعیت دستگاه قضایی و پیگیری های اداره راه و شهرسازی و منابع طبیعی و آبخیزداری مانع از تصرف این اراضی شده است.

رییس اداره راه و شهرسازی شهرستان جیرفت در ادامه گفت: در ایام نوروز چهار اکیپ در شهرستان جیرفت به منظور صیانت از اراضی ملی فعالیت داشتند.

مجتبی محمودی خاطرنشان کرد: در این رابطه نیز ۱۸ پرونده تشکیل شد و ۱۰۰ هکتار از اراضی ملی رفع تصرف شد.

رییس یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و ابخیزداری جنوب کرمان در ادامه گفت: در ایام نوروز نیز ۳۰ اکیپ سیار و ۱۰ اکیپ ثابت از عرصه های منابع طبیعی صیانت کردند.

سرهنگ غلامعباس قاسمی افزود: در این ایام ۱۴ پرونده تشکیل و نتیجه آن هم رفع تصرف ۱۱۸ هکتار از اراضی ملی شد.

شهرستان جیرفت با ۲۸۰ هزار نفر جمعیت در فاصله ۲۳۰ کیلومتری جنوب کرمان قرار دارد.نام شما *
ایمیل * (نمایش داده نمی شود)
سایت شما

copyright © 2018 , Kermaniec.IR