تارنمای فرهنگی استان کرمان » Blog Archive 25 عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی از دانشمندان برتر دنیا هستند - تارنمای فرهنگی استان کرمان


۲۵ عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی از دانشمندان برتر دنیا هستند
نوشته شده توسط مدیر | مرتبط با : اخبار استان | 373 views

قائم مقام معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ۲۵ عضو هیات علمی دانشگاه های علوم پزشکی ایران جزء یک درصد دانشمندان برتر دنیا در رشته خود هستند.

شاهین آخوندزاده روز پنجشنبه در حاشیه دومین نشست کشوری مراکز همکار سازمان جهانی بهداشت در کرمان در جمع خبرنگاران افزود: بیشترین فعالیت معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در یک سال اخیر حمایت مالی از این پژوهشگران به منظور فعالیت مستمر و پایدار آنها بوده است.

وی اظهار کرد: یکی دیگر از فعالیت های این معاونت ایجاد زمینه ها و شرایط انجام پژوهش برای محققان کشور در دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی بوده است.

وی تامین زیرساخت ها، دسترسی به منابع الکترونیک و حمایت از محققان در درجه های مختلف را از جمله اقدامات این معاونت ذکر کرد.

قائم مقام معاون وزیر بهداشت به حمایت مالی از ۲۵۰ استادیار جوان برای انجام کارهای تحقیقاتی آنها اشاره کرد و گفت: اولویت معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، حرکت به سمت طرح های تحقیقاتی بزرگ است و سال گذشته بخشی از مطالعات انجام شده است.

وی افزود: به منظور ایجاد زیرساخت های انجام کارهای تحقیقاتی بزرگ پزشکی و بهداشتی در کشور، کار ثبت بیماری ها آغاز شده است.

آخوندزاده بیان کرد: تاکنون اطلاعات ۲۰ بیماری در ایران ثبت شده است که اطلاعات این بیماری ها هم برای سیاست گذاران امور بهداشتی و درمانی کشور و هم برای زیرساخت های پژوهشی کشور اهمیت زیادی دارد.

وی گفت: از سال گذشته کار حمایت از اجرای ۱۰ آزمایشگاه جامع که روند اجرایی آنها بین ۱۰ تا ۳۰ درصد پیشرفت داشته، آغاز شده است.

وی خاطرنشان کرد: این آزمایشگاه ها نیمه اول سال آینده به اتمام خواهند رسید و امکانات جامع مرکزی پژوهشی برای دانشگاه های علوم پزشکی هستند.

قائم مقام معاون وزیر بهداشت گفت: پس از ایجاد این آزمایشگاه ها در دانشگاه های علوم پزشکی تیپ یک، کار اجرای ۱۰ آزمایشگاه جامع در دانشگاه های علوم پزشکی تیپ دو آغاز می شود.

وی گفت: آزمایشگاه های جامع دانشگاه های علوم پزشکی می توانند نقش مرجعیت داشته باشند و سایر دانشگاه ها نیز خدمات تحقیقاتی ارایه دهند.

آخوندزاده افزود: به منظور حمایت مالی از طرح های تحقیقاتی در زمینه پزشکی از سال آینده موسسه ملی تحقیقات علوم پزشکی کشور با ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار آغاز به کار می کند.

وی گفت: حمایت مالی این مرکز به صورت شفاف و رقابتی به منظور حمایت از محققان کشور پرداخت می شود.

وی تاکید کرد: به منظور رقابتی بودن حمایت مالی موسسه ملی تحقیقات علوم پزشکی، رییس، دبیر، اعضای هیات امنا و روسای کمیته های هفت گانه آن نیابد طرح مصوب در آن مرکز داشته باشند.

آخوندزاده گفت: در موسسه ملی تحقیقات علوم پزشکی کشور رانتی برای کسی وجود نخواهد داشت.

منبع:ایرنانام شما *
ایمیل * (نمایش داده نمی شود)
سایت شما

copyright © 2018 , Kermaniec.IR