تارنمای فرهنگی استان کرمان » Blog Archive 40 مرکز نیکوکاری در کرمان راه اندازی شد - تارنمای فرهنگی استان کرمان


۴۰ مرکز نیکوکاری در کرمان راه اندازی شد
نوشته شده توسط مدیر | مرتبط با : اخبار استان | 430 views
40 مرکز نیکوکاری در کرمان راه اندازی شد

وحید میرزایی روز پنجشنبه در همایش بررسی نقش مراکز نیکوکاری در محرومیت زدایی و ایجاد توسعه پایدار افزود: از ایجاد این مراکز در مجموعه کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمان بهره های زیادی برده می شود و همه مسوولان و مدیران مجموعه در این زمینه متمرکز شده اند.

وی گفت: یکی از دلایل اصلی ایجاد مراکز نیکوکاری، حفظ عزت نفس و کرامت انسانی بین نیازمندان است.

وی خاطرنشان کرد: در نبود مراکز نیکوکاری نوعی سرخوردگی اجتماعی برای افراد مددجو به وجود می آمد و متاسفانه با مراجعه آنان به بعضی از مراکز و موسسات به عزت نفس و کرامت انسانی این افراد خدشه وارد می شد و در نتیجه از این افراد نمی توان انتظار کارکرد مثبت اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی داشت.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمان تاکید کرد: باید مراکز نیکوکاری را فعال و در این زمینه سرمایه گذاری کرد و خوشبختانه تاسیس این مراکز با استقبال خوب مردم مواجه شده است.

وی با اشاره به اینکه پتانسیل و ظرفیت های زیادی در این مراکز وجود دارد گفت: کارهای خارق العاده، خودجوش و ارزنده ای از این مراکز مشاهده شده است که شاید در شکل اداری این کارها را نمی توان در مجموعه کمیته امداد امام خمینی (ره) انجام داد.

میرزایی اظهار کرد: کمیته امداد امام خمینی (ره) در ارائه خدمات عمومی و تخصصی در سطح استان کرمان با کمبود منابع و امکانات روبرو است به این صورت که هر مددجو در یک ماه فقط به مدت چهار دقیقه می تواند از خدمات مددکاری این نهاد استفاده کند و در زمینه مشاوره این عدد به زیر یک دقیقه در ماه برای هر مددجو می رسد.

وی افزود: تاسیس مراکز نیکوکاری باعث شد حجم وسیعی از کارهای مددکاری بر پایه مشاوره و شاید کارهای تخصصی دیگر به سمت و سویی برود که بتوانند به مددجویان خدمات بهتری ارائه دهند.

وی گفت: وضعیت مراکز نیکوکاری در سطح کشور از جایگاه خوبی برخوردار است و همه مراکز تخصصی سطح استان در این حوزه ورود پیدا کرده اند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمان از کسانی که در حوزه حفظ کرامت انسانی مددجویان و سالمندان کارهای ارزنده ای انجام داده و در توسعه مراکز نیکوکاری همکاری کرده اند تشکر کرد.نام شما *
ایمیل * (نمایش داده نمی شود)
سایت شما

copyright © 2018 , Kermaniec.IR