تارنمای فرهنگی استان کرمان » Blog Archive 56 هزار بیمه گذار در جنوب کرمان محصولات خود را بیمه کردند - تارنمای فرهنگی استان کرمان


۵۶ هزار بیمه گذار در جنوب کرمان محصولات خود را بیمه کردند
نوشته شده توسط مدیر | مرتبط با : اخبار استان | 397 views
توصیه درباره نوزادان بیقرار

به گزارش روز یکشنبه پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی کرمان، دکتر صدیقه امینی رنجبر در پاسخ به این سووال که آیا ممکن است کولیک نوزادان با بیماری های دیگری اشتباه گرفته شود؟ اظهار کرد: به دلیل اینکه در این سن کودکان قدرت بیان ندارند و نمی تواند مشکلات خود را بیان کنند بیشتر با بیقراری عنوان می شود.

وی اضافه کرد: یکی از شایع ترین مشکلاتی که با کولیک کودکان اشتباه گرفته می شود و با دل درد همراه است، آلرژی های گوارشی و عفونت های ادراری است.

وی گفت: گاهی اوقات تنگی لباس کودک یا حتی کش های جوراب نوزاد ممکن است باعث درد در نوزاد و بیقراری او شود.

دکتر امینی رنجبر با تاکید بر اینکه علت اصلی بیقراری و دل درد در نوزاد باید بررسی شود، افزود: مادران باید اضطراب و نگرانی خود را کنار بگذارند چون هر مادری که اضطراب داشته باشد معمولا بچه های آنها از نظر تنش دچار مشکل هستند و بیشتر گریه می کنند.

وی گفت: آنچه در کولیک شیرخواره ای موثر است حرکات گهواره ای است که برای بچه استفاده می کنند و توصیه می کنم از گهواره برای آرام کردن نوزاد استفاده کنند چرا که حرکات افقی گهواره برای نوزاد آرام بخش است و معمولا مشکلات بچه ها کمتر می شود.

وی توصیه کرد: بچه ها را به طرف بالا پرتاب نکنید و از تکان دادن شدید نوزادان پرهیز کنید.

فوق تخصص گوارش کودکان گفت: گاهی اوقات برخلاف آنچه می گویند استفاده از گول زنگ تسکین دهنده است برعکس می شود به دلیل هوای زیادی که بچه ها می خورند.

وی افزود: برای درمان کولیک نوزادان مادر را از خوردن مواد غذایی محروم نمی کنیم زیرا مادری که نوزاد خود را شیر می دهد باید از هر گونه مواد غذایی تغذیه شود تا اینکه بتواند شیر دهی موفقی داشته باشد مگر اینکه مادر بر اساس تجربه خود اطلاع پیدا کند که چه چیز برای نوزادش مشکل ایجاد می کند.

امینی رنجبر گفت: شیوه نگهداری شیرخوار پس از تغذیه می تواند شیرخوار را در تسکین دردهای کولیکی کمک کند و زمانی که بچه را به شکم می خوابانید دفع گاز کودک بهتر صورت می گیرد بنابراین آروغ زدن هم بهتر انجام می شود بنابراین فشار شکم را کم می کند.نام شما *
ایمیل * (نمایش داده نمی شود)
سایت شما

copyright © 2018 , Kermaniec.IR