تارنمای فرهنگی استان کرمان » Blog Archive » 72 هزار و 814 میلیارد تومان توافق نامه سرمایه گذاری در کرمان امضا شد


۷۲ هزار و ۸۱۴ میلیارد تومان توافق نامه سرمایه گذاری در کرمان امضا شد
نوشته شده توسط مدیر | مرتبط با : اخبار استان | 418 views

استاندار کرمان گفت: ۴۱ توافق نامه سرمایه گذاری به ارزش ۷۲ هزار و ۸۱۴ میلیارد تومان در یک سال گذشته با شرکت های صاحب نام در استان امضا شده است.

علیرضا رزم حسینی روز سه شنبه در نشست خبری که به منظور تشریح عملکرد یک ساله مدیریت استان برگزار شد، افزود: ۱۸ درصد از این طرح ها معادل ۱۲ هزار و ۹۲۴ میلیارد تومان تامین مالی و هفت درصد معادل حدود پنج هزار و ۲۷ میلیارد تومان طی مدت هشت ماه اجرا شده است.

وی تصریح کرد: تردید ندارم در هیچ استانی این حجم سرمایه گذاری در بخش خصوصی انجام نشده است.

وی تشکیل مثلث توسعه را یکی از اقدامات یک سال اخیر استانداری ذکر کرد و گفت: در مثلث توسعه اقتصادی از مجموع ۲۵۸ طرح، ۲۶ طرح عمرانی و هشت طرح مانده از دوره قبل تسریع شده است.

**توفیق دولت تدبیر و امید در مهار تورم

وی با بیان اینکه دولت تدبیر و امید در حوزه های مختلف توفیقات نسبی پیدا کرده است، گفت: یکی از این توفیقات مهار تورم بود که دولت توانست تورم بالا را به تورم حداقل ۱۹ درصدی برساند.

وی با بیان اینکه مهار تورم به دلیل کنترل و حمایت رییس جمهور از پایه پولی کشور بود، اظهار کرد: در زمینه خروج از رکود نیز دولت لایحه جامعی را تهیه کرده است و منتظر دریافت آن از مجلس هستند که با اجرای این لایحه رونق خوبی در بخش اقتصادی خواهیم داشت.

وی گفت: در حوزه سیاست داخلی نیز وحدت موجود بین سران قوا و آرامش و عقلانیت سیاسی حاکم در کشور فضای کشور را همراه با همدلی کرده است و این کشور را به مملکتی تبدیل کرده که مورد تحسین همه مسوولان بخصوص رهبر معظم انقلاب اسلامی است.

استاندار کرمان، ادامه داد: در حوزه سیاست خارجی نیز بر اساس راهنمایی ها و تاکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی مذاکرات هسته ای در حال انجام است و توفیقاتی هم حاصل شده است و ایران هراسی که دشمن به دنبال آن بود به فضای تعاملی تبدیل شده است.

وی گفت: در این حوزه دنیا متوجه شده ایران هراسی مطرح نیست بلکه ایران دنبال گفت و گو، صلح و به حق خود پایبند است و از حق خود کوتاه نمی آید.

رزم حسینی با اشاره به اینکه طرح های خوبی در دولت تدبیر و امید اجرا شد، تصریح کرد: طرح جامع سلامت یکی از این طرح ها است و هم اکنون همه ایرانیان زیر پوشش این طرح هستند.

وی تصریح کرد: دغدغه ای که مردم برای درمان در بخش هزینه ها داشتند امروز به حداقل ممکن رسیده به طوری که روستاییان با پنج درصد و شهروندان با ۱۰ درصد هزینه های بیمارستانی را پرداخت می کنند.

وی ادامه داد: نوسازی و هتلینگ بیمارستان ها نیز در استان کرمان و کشور در حال انجام است.

استاندار کرمان با بیان اینکه در فضای سرمایه گذاری نیز طرح های نیمه تمام بالای ۸۰ درصد در حال اتمام است، افزود: اعتبارات خوبی نسبت به سال گذشته در استان کرمان داشتیم که تا امروز ۷۰ درصد اعتبارات را دریافت کردیم در حالی که سال گذشته ۲۳ درصد کل اعتبارات را دریافت شده است.

وی گفت: این افزایش دریافت اعتبارات جهش خوبی بود و موجب شد طرح های نیمه تمام به تدریج تکمیل شود.

**آرامش سیاسی موجب افزایش شش درصدی حضور گردشگران خارجی در کرمان شد

وی بیان کرد: در حوزه گردشگری نیز حضور گردشگران خارجی در استان کرمان حدود شش برابر شده و به دلیل وجود آرامش سیاسی و تدابیر دولت بوده است.

وی از فعالان و جریان های سیاسی وفادار به نظام در استان کرمان که یک سال گذشته حداکثر همکاری و همیاری را با استانداری داشته اند و فضایی همراه با عقلانیت سیاسی در استان کرمان به وجود آوردند که موجب فعالیت های گسترده ای در این استان شده است تقدیر کرد.

وی از ائمه جمعه استان بخصوص نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان به دلیل حمایت های وی از استانداری تقدیر کرد.

**انتقاد سازنده رسانه ها یک فرهنگ است

استاندار کرمان همچنین از رسانه ها که در یک سال گذشته همراه استانداری بوده اند و با انتقادات سازنده و منصفانه موجب رشد و تعالی مدیران استانی شدند تقدیر کرد و افزود: امیدواریم این روند ادامه پیدا کند.

وی انتقاد سازنده را ضروری دانست و گفت: این یک فرهنگ است و امیدواریم در استان کرمان ادامه پیدا کند.

وی با اشاره به حضور هفت معاون رییس جمهور، ۹ وزیر و مشاور رییس جمهور، ۲۵ معاون وزیر، ریاست و دبیر ظام، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در مدت زمان یک سال گذشته در استان کرمان، ادامه داد: طرح مثلث توسعه اقتصادی، پلیس آب و انتقال آب از بهشت آباد از جمله اقدامات انجام شده در این استان است.

وی گفت: طرح تغذیه سالم و مدیریت جهادی نیز با همفزایی دستگاه ها در بخش های مختلف آماده اجراست.

وی به مثلث توسعه ورزشی اشاره کرد و گفت: مثلث توسعه امنیتی نیز به منظور آسیب شناسی و رفع موانع امنیت استان کرمان در دستور کار قرار دارد.

**ما دنبال اختیارات سیاسی و استخدامی نیستیم

استاندار کرمان، به شهر نمونه اقتصاد مقاومتی قلعه گنج اشاره کرد و گفت: رفع قوانین مزاحم در کارگروه اقتصادی هیات وزیران در حال بررسی است و طرح افزایش اختیارات استاندار نیز در حال مدون شدن است.

وی با بیان اینکه ما دنبال توسعه اقتصادی و توسعه ای هستیم، گفت: ما دنبال اختیارات سیاسی و استخدامی نیستیم و این اختیارات در توسعه تاثیر چندانی ندارد.

رزم حسینی تصریح کرد: ما دنبال اختیاراتی هستیم که سرعت توسعه را در کشور بیشتر کند.

وی تصریح کرد: واگذاری شورای عالی معادن به استان کرمان می تواند یکی از این اختیارات باشد.

استاندار کرمان، با اشاره به افتتاح نمایشگاه بین المللی در کرمان گفت: فرودگاه جیرفت نیز بعد از مدت زمان ۲۰ ساله در دولت تدبیر و امید به بهره برداری رسید.

وی تصریح کرد: در بخش حاشیه نشینی نیز که با جرات و با وجود تمام مشکلات موجود برای نخستین مرتبه حجم قابل ملاحظه ای از زمین های دولتی آزاد و زمین های تغییر کاربری داده شده با همت مسوولان مربوط آزاد شد.

وی به اجرای کمربند سبز اطراف شهر کرمان و بازسازی باغ فتح آباد اشاره کرد و گفت: این باغ به مرکز گردشگری تبدیل شده است.

رزم حسینی، بازسازی بازار کرمان را نیز از اقدامات بزرگی دانست که بخش گردشگری کرمان در حال اجراست.

وی با بیان اینکه ستاد فرش کرمان برای تولید ۳۰ هزار متر فرش تامین منابع شده است گفت: حدود ۳۰۰ دار قالی در استان کرمان آماده است و هزار نفر با اجرای این طرح مشغول به کار خواهند شد.

وی از راه اندازی ستاد فرش در کرمان به عنوان اتفاقی کم نظیر یاد کرد و افزود: این طرح تحرک خوبی در حوزه صنایع دستی استان کرمان ایجاد کرده است.

استاندار کرمان به شورای گفت و گو دولت و بخش خصوصی اشاره کرد و گفت: اتاق بازرگانی کرمان از نظر فعالیت در کشور بی نظیر است.

وی به اجرای پنجره واحد در کرمان اشاره کرد و گفت: از نحوه عملکرد این واحد راضی نیستم.

وی گفت: با افتتاح دفتر وزارت امور خارجه در کرمان تاکنون ۷۷۰ فقره اسناد مردم در این دفتر انجام شده است.

وی تصریح کرد: مقدمات افتتاح دفتر ویزا نیز در استان کرمان انجام شده است که ظرف چند روز آینده ویزا به همه کشور ها جز اسراییل داده خواهد شد.

رزم حسینی از راه اندازی کارخانه واگن سازی زرند، خودروسازی بم به عنوان دیگر اقدامات استانداری کرمان در یک سال گذشته یاد کرد و گفت: این کارخانه سال گذشته بیش از دو و نیم برابر تولید خودرو داشته است و تا پایان سال به ۱۰۰ هزار خودرو می رسد که در تاریخ خودروسازی استان بی سابقه است.

وی از انتقال آب از بهشت آباد به استان کرمان به عنوان کاری ماندگار نام برد و گفت: طرح تصفیه خانه بافت نیز اجرا شد.

وی تصریح کرد: راه اندازی سی سی یو بیمارستان باهنر نیز از دیگر اقدامات در سال گذشته است.

استاندار کرمان ادامه داد: در بخش اکتشاف در استان کرمان اقدامات خوبی انجام شد که یکی از این اقدامات راه اندازی معدن تیتان است.

وی گفت: معدن خمرود نیز بعد از ۴۲ سال به مزایده گذاشته شده است.

وی با بیان اینکه ۲۳ میلیون تن مواد در استان کرمان در حال جابجایی داردیم که بخش عمده ای از آن توسط شبکه حمل و نقل جاده ای حمل می شود، افزود: خطوط انتقال آب سد نساء در حال اجراست.

وی گفت: سایت کرمان مجازی بیش از دو هزار کاربر فعال در سراسر دنیا دارد.

استاندار کرمان ادامه داد: سعی کرده ایم همراه با کارهای اقتصادی کار فرهنگی نیز دنبال شود گرچه حوزه فرهنگ متولیان زیادی دارد ولی ما دنبال این هستیم همین هم افزایی که در مثلث توسعه اقتصادی وجود دارد در مثلث توسعه فرهنگی نیز ایجاد شود.

وی تصریح کرد: یکی از ماموریت های شورای فرهنگ عمومی این است که مثلث توسعه فرهنگی را تدوین و تبیین کند.

وی با بیان اینکه استاندار اهل مشورت و تعامل است ولی اختیارم را به کسی نمی دهم، گفت: سعی کردیم روش اعتدالی را در کرمان پیاده کنیم.

رزم حسینی تاکید کرد: اگر فضای عقلانی سیاسی به دور از افراط و تفریط ادامه پیدا کند اتفاقات خوبی در استان رقم خواهد خورد.

ادامه دارد…

منبع: ایرانانام شما *
ایمیل * (نمایش داده نمی شود)
سایت شما

copyright © 2018 , Kermaniec.IR