تارنمای فرهنگی استان کرمان » Blog Archive 83 درصد مردم از خدمات درمان راضی هستند - تارنمای فرهنگی استان کرمان


۸۳ درصد مردم از خدمات درمان راضی هستند
نوشته شده توسط مدیر | مرتبط با : اخبار استان | 399 views

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان:
۸۳ درصد مردم از خدمات درمان راضی هستند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: ۸۳ درصد مردم از خدمات درمان پس از اجرای طرح تحول سلامت راضی هستند.

علی‌اکبر حقدوست عصر امروز کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان کرمان در محل سالن پیامبر اعظم (ص) با تبریک ایام‌الله دهه فجر استانداری اظهار داشت: طرح تحول سلامت یکی از برنامه‌های اصلی دولت تدبیر و امید است.

وی بیان داشت: براساس پژوهش‌هایی که انجام شده است از نظر ائمه جمعه مردم ۷۸ درصد رضایت نسبی و ۱۶ درصد رضایت کامل از طرح تحول سلامت دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان ادامه داد: ائمه جمعه اعلام کرده‌اند تعداد مراجعه‌کنندگان برای دریافت کمک‌های درمانی به آنها پس از اجرای طرح تحول سلامت کاهش محسوسی یافته است.

حقدوست اضافه کرد: در تابستان ۹۲ نسبت به تابستان ۹۱ در مناطق روستایی ۴۱ درصد پرداخت از جیب مردم برای هزینه‌های درمان افرایش یافته است در حالی که در تابستان سال جاری و بعد از اجرای طرح تحول سلامت این میزان ۳۱.۵ درصد کاهش یافته است.

وی افزود: پرداخت از جیب مردم در بخش درمان کاهش قابل ملاحظه‌ای یافته است و شاهد افزایش رضایتمندی مردم از خدمات درمانی هستیم.

این مسئول خاطرنشان کرد: ۸۳ درصد مردم از خدمات درمان پس از اجرای طرح تحول سلامت راضی هستند.

حقدوست از همراهی بیمه‌ها در استان کرمان برای اجرای طرح تحول سلامت قدردانی کرد و افزود: بدون کمک بیمه‌ها نمی‌توانستیم طرح تحول سلامت را جلو ببریم.

وی پیش‌بینی کرد: دانشگاه علوم پزشکی کرمان طی سال جاری برای هزینه‌های درمان ۱۷۰ میلیارد تومان هزینه کند.

حقدوست با اشاره به مشکلات بهداشتی در زمینه تولید رب گوجه فرنگی در کارخانه‌های کرمان تصریح کرد: شکایت‌هایی در زمینه مشکلات بهداشتی رب گوجه فرنگی کرمان از سایر استان‌ها داریم و کارخانه‌ها باید به سمت اصلاح حرکت کنند.

این مسئول در پایان از راه‌اندازی موزه پزشکی در چهار شهر کشور خبر داد و تشریح کرد: موزه پزشکی در شهر کرمان هم راه‌اندازی می‌شود.

منبع:فارسنام شما *
ایمیل * (نمایش داده نمی شود)
سایت شما

copyright © 2018 , Kermaniec.IR