تارنمای فرهنگی استان کرمان » Blog Archive 900 واحد مسکونی برای مددجویان بهزیستی در کرمان ساخته می شود - تارنمای فرهنگی استان کرمان


۹۰۰ واحد مسکونی برای مددجویان بهزیستی در کرمان ساخته می شود
نوشته شده توسط مدیر | مرتبط با : اخبار استان | 452 views
900 واحد مسکونی برای مددجویان بهزیستی در کرمان ساخته می شود

مهدی محمدی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ما افزود: تسهیلات و کمک بلاعوض برای ۱۵۱ واحد خانوارهای دو معلول به بالا و ۷۴۹ واحد سایر مددجویان بهزیستی استان کرمان در نظر گرفته شده است.
وی گفت: بهزیستی استان فهرستی از دو قشر مددجویان و خانوارهای دو معلول به بالا در اختیار بنیاد مسکن کرمان قرار داده است.
وی بیان کرد: پس از بررسی اولیه افراد فاقد مسکن و اگر زمین در اختیار نداشته باشند، شناسایی می شوند.
سرپرست معاونت بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن استان کرمان گفت: وام مسکن روستایی به مبلغ ۱۵۰ میلیون ریال از طریق بانک های عامل پرداخت و با نظارت فیزیکی ناظران بنیاد بر پیشرفت ساخت واحدها، تسهیلات در چند قسط آزاد می شود.
وی افزود: زمین بصورت رایگان به خانوارهای دارای دو معلول در روستاها داده می شود و سایر مددجویان زمین بصورت تخفیف در اختیار این قشر قرار می گیرد.
وی با اشاره به کمک های بلاعوض سازمان های مرتبط گفت: ۶۰ میلیون ریال کمک بلاعوض برای مددجویان بهزیستی و ۱۸۰ میلیون ریال برای خانوارهای دو معلول به بالا اختصاص داده شده است.
محمدی اظهار کرد: ۶۰ میلیون ریال کمک بلاعوض از سوی سازمان بهزیستی، ۲۰ میلیون ریال از حساب صد امام خمینی (ره) و ۱۰۰ میلیون ریال کمک بنیاد مستضعفان است.
وی گفت: این طرح و پرداخت تسهیلات ساخت مسکن در روستاهای استان و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر (طبق ابلاغ جدید ) اجرا می شود.
وی افزود: بنیاد مسکن استان کرمان از لحاظ تعداد عملکرد احداث واحدهای مسکونی در سطح کشور رتبه اول را دارد و هزینه های خدمات مهندسی این واحدها بصورت رایگان انجام می شود.
این مسئول در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمان گفت: در کنار این طرح ۲۰۹ واحد از واحدهای نیمه تمام مددجویان بهزیستی با کمک بلاعوض در کل استان در حال اجراست.
وی بیان کرد: در طرح اولیه، مسکن روستایی و شهری برای شهرهای زیر ۱۲ هزار نفر پیش بینی شده بود که با ابلاغ جدید شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر مشمول این طرح و دریافت تسهیلات شده اند.
محمدی گفت: مدیریت تسهیلات بانکی و نظارت بر ساخت با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمان است.
وی با بیان اینکه یکی از مشکلات ارایه تسهیلات برای مسکن روستایی و شهری تامین ضمانت بانکی است افزود: به علت اینکه این افراد اقشار آسیب پذیر و ضعیف هستند جلساتی با بانک ها برگزار شده تا مشکلات تامین ضمانت رفع شود.
رئیس سازمان بهزیستی در سفر اخیرش به استان کرمان گفت: تفاهم نامه ای در قالب مسکن اجتماعی با بنیاد مستضعفان برای شهرها و با بنیاد مسکن در روستاها، منعقد کرده ایم.
محسن بندپی اظهار کرد: هفت هزار و ۸۰۰ واحد مسکن شهری برای خانواده های دو معلول به بالا با ۱۵۰ میلیون ریال کمک بلاعوض بنیاد مستضعفان، ۱۰۰ میلیون ریال کمک بلاعوض بهزیستی و ۵۰ میلیون ریال کمک خیرین مسکن ساز حامی معلولان احداث شده است.
وی افزود: حدود سه هزار و ۸۰۰ واحد مسکن روستایی نیز برای خانواده های دو معلول به بالا در روستاها توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی احداث می شود.
وی گفت: سهم استان کرمان در قالب این تفاهم نامه حدود ۹۰۰ واحد مسکونی است که نسبت به سایر استان ها بیشتر است.نام شما *
ایمیل * (نمایش داده نمی شود)
سایت شما

copyright © 2018 , Kermaniec.IR