تارنمای فرهنگی استان کرمان » Blog Archive » رویش انواع گیاهان دارویی در ریگان


رویش انواع گیاهان دارویی در ریگان
نوشته شده توسط مدیر | مرتبط با : اخبار استان | 378 views
رویش انواع گیاهان دارویی در ریگان

تنوع شرایط آب و هوایی در ریگان باعث شده است که این شهرستان به قطب تولید گیاهان دارویی شرق استان تبدیل شود.
فصل هزار رنگ پاییز جلوه هایی خاص از سرسبزی گیاهان دارویی در این شهرستان ایجاد کرده است.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری ریگان گفت: سالانه بیش از ۱۰ تن انواع گیاهان دارویی در این شهرستان ریگان برداشت می شود.
بهزاد بارانی اظهار کرد: بیشترین این گیاهان شامل کلپوره، درمنه، کثور، آویشن، زیره و آنغوزه است که از مناطق کوهستانی ریگان برداشت می شود.
وی افزود: برداشت گیاهان دارویی به دست عشایر منطقه در بهبود شرایط اقتصادی آنها تاثیر فراوانی دارد.
فرماندار ریگان هم گفت: با توجه به اینکه گیاهان دارویی از جمله کلپوره ، آویشن و زیره در مناطق کوهستانی ریگان به وفور یافت می شود، طرح تولید اسانس و بسته بندی گیاهان دارویی در این شهرستان توجیه پذیر است.
امین باقری تصریح کرد: ظرفیت های بسیار خوبی در منطقه ریگان وجود دارد و یکی از آنها گیاهان دارویی است که با بو و عطر خود هر رهگذری را مجذوب می کند.
وی با تاکید بر شناسایی ظرفیت های موجود در شهرستان و توجه به نقاط قوت و ضعف آنها گفت: با این کار علاوه بر تاثیر در اقتصاد، اشتغال پایداری را نیز به وجود می آوریم و در این راستا برنامه هایی برای جذب سرمایه گذار در دستور کار داریم.
وی خاطرنشان کرد: راه اندازی مجموعه هایی برای خشک کردن، بسته بندی و تولید اسانس و اسپری های خوشبو کننده طرح های توجیه پذیری است که باید توسط سرمایه گذاران اجرا شود و حتی در این زمینه می توان نگاه صادراتی داشت.
فرماندار ریگان گفت: از تمام سرمایه گذاران در این زمینه حمایت می شود و تسهیلات خوبی در اختیار آنها قرار می گیرد.
وی افزود: سرمایه گذاران به مناطق کمتر توسعه یافته توجه کنند زیرا در این مناطق بویژه شهرستان ریگان علاوه بر ظرفیت های مناسب، امتیازات و تسهیلات خوبی در اختیار این افراد قرار داده می شود.
باقری بیان کرد: امسال اولین بار کشت زعفران را به صورت الگویی در منطقه کوهشاه و گزبهمن آغاز می کنیم که با کشت این محصول تحول شگرفی در مناطق کوهستانی ریگان ایجاد خواهد شد.نام شما *
ایمیل * (نمایش داده نمی شود)
سایت شما

copyright © 2018 , Kermaniec.IR